Boys Soccer 2010

EAST DIVISION

Team Name Conf Wins Conf Losses Conf Ties
CHAMPION: DeKalb High School 8 1 1
Rochelle Twp High School 7 2 1
Kaneland High School 5 3 2
Sycamore High School 3 5 2
Morris Com High School 3 7 0
Yorkville High School 1 9 0

EAST DIVISION – ALL CONFERENCE TEAM

DeKalb F Joe Ferguson Sr
DeKalb F Anthony Vivero Sr
DeKalb F Jon Hagelstein Sr
DeKalb F Sammy Lake Jr
DeKalb D Alex Tsiagalis Sr
DeKalb D Cody Varga Sr
DeKalb G Adam Lorenz Sr
Rochelle F Matt Clucas Sr
Rochelle F Ramon Lopez Sr
Rochelle D Andy Krause Sr
Rochelle D Logan McKinley Sr
Rochelle D Will Widick Jr
Rochelle D Lucas Winebaugh Sr
Kaneland F Derek White Sr
Kaneland F Jordan Escobedo Jr
Kaneland F Anthony Parillo Fr
Kaneland F Alex Gil So
Kaneland F Chad Swieca So
Kaneland G JP Minogue Sr
Sycamore F Adam Westerby Sr
Sycamore F Trevor Cervenka Sr
Sycamore D Jonathon Pevonka Sr
Sycamore D Jeff Barnes Sr
Morris F Diego Luna Jr
Morris D Tom Woodard Sr
Yorkville F David Rodriguez Sr
Yorkville D Sean Baker Sr
EAST DIVISION – HONORABLE MENTION
DeKalb D Cully Hicks So
Rochelle D Trey Lodico Jr
Sycamore D Skylar Fugate Sr
Morris F Matt Ringman Sr
Morris G Keving Wendling Jr
Yorkville D Jeremy Koranda Jr

WEST DIVISION

Team Name Conf Wins Conf Losses Conf Ties
CHAMPION: Geneseo High School 10 0 0
Sterling High School 7 3 0
Dixon High School 7 3 0
Streator Twp High School 2 7 1
Ottawa Twp High School 2 7 1
LaSalle-Peru High School 1 9 0

WEST DIVISION – ALL CONFERENCE TEAM

Geneseo F Jacob Arnold Sr
Geneseo F Colin Pullman Sr
Geneseo F Tobi Pautz Sr
Geneseo F Drew Haars Sr
Geneseo D Tanner Piepenbrink Sr
Geneseo D Eli Flynn Sr
Geneseo G Devin Peterson Sr
Sterling F Salomon Ocampo So
Sterling F Conrado Solis Fr
Sterling F Bryan Gutierrez So
Sterling D Aaron Brenner Jr
Sterling D Josh Chromek Jr
Sterling G Kyle Mason Sr
Dixon F Cesar Gonzalez Sr
Dixon F Ivan Capilla Jr
Dixon F Matthew Kerr So
Dixon D Connor Fitzsimmons Sr
Dixon D Graham Boll Sr
Streator F Adam Sauers So
Streator F Rafael Mascote Sr
Streator D Zach McStoots Sr
Streator D Raul Cardoza Sr
Ottawa F Mason Rowe Sr
Ottawa F Christian Gutierrez Sr
Ottawa D Austin Martinovich Sr
LaSalle-Peru F Christian Zamin Jr
LaSalle-Peru D Josh Noel Jr
WEST DIVISION – HONORABLE MENTION
Geneseo D Leo DeBisschop Sr
Sterling D Danny Navarro So
Dixon F Aazam Khan Jr
Dixon G Colten Youngren Jr
Streator D Mike Walker Sr
Ottawa F Abelino Sanchez Sr
LaSalle-Peru F Nathan Olivero Jr

Submit Standings/Report Error